Ödeme – İptal ve Diğer Şartlar

Ödeme – İptal ve Diğer Şartlar

Ödeme

1. Hizmet Sağlayıcısı bazı ürünler/hizmetler için Ön Ödeme ve/veya Seyahat deneyimi sırasında alınan ödeme gerektirebilir.

  • FethiyeTatilleri.com rezervasyonunuzun herhangi bir döneminde rezervasyon sahibinden ödeme talep etmez.
  • Hizmet Sağlayıcısının aldığı durumlarda ödeme genellikle Seyahat Deneyiminizin başlangıcında yüz yüze yapılır ancak ödemenin rezervasyon yaptığınızda kredi kartınızdan alındığı veya ödemeyi Konaklama Tesisinden ayrıldığınız zaman yaptığınız durumlar da olabilir. Bu, Hizmet Sağlayıcısının rezervasyon işleminde sizinle paylaşılan Ön Ödeme koşullarına bağlıdır.

2. Hizmet Sağlayıcısının Ön Ödeme gerektirmesi halinde bu ödeme, Rezervasyonu yaptığınızda alınabilir veya ön provizyon söz konusu olabilir ve ilgili tutar iade edilemeyebilir. Dolayısıyla rezervasyon yapmadan önce lütfen Hizmet Sağlayıcısının Ön Ödeme koşullarını (rezervasyon işleminde sizinle paylaşılır) kontrol edin. Bu koşullar üzerinde herhangi bir etkimiz ve sorumluluğumuz yoktur.

3. Ödeme Yönteminizin dolandırıcılık amacıyla veya yetkisiz olarak kullanıldığına dair bilginiz veya şüpheniz varsa lütfen ödeme sağlayıcınızla iletişime geçin. Ödeme sağlayıcınız, bu durumda ortaya çıkacak masrafları belirli bir limit dahilinde karşılayabilir.

4. Platformda seçilen para birimi, Hizmet Sağlayıcısınınkiyle aynı değilse şunları yapabiliriz:

  • Fiyatları sizin para biriminizde görüntüleyebiliriz
  • Kendi Para Biriminizle Ödeme seçeneği sunabiliriz.

Ödeme sırasında, Hesabınızdaki Rezervasyon ayrıntılarında veya hesabınız olmaması halinde size gönderdiğimiz e-postada bizim Para Birimi Dönüştürme Oranımızı görürsünüz. Kartınızı düzenleyen kuruluş, sizden yabancı para işlemleri için ücret alabilir.

5. FethiyeTatilleri.com hiçbir Ödeme Yöntemi bilgilerinizi kesinlikle saklamaz.

İptal

1. Rezervasyon yaptığınızda, rezervasyon işleminde görüntülenen geçerli koşulları kabul etmiş olursunuz. Her Hizmet Sağlayıcısının iptal koşullarını ve diğer koşulları (yaş gereklilikleri, güvenlik/hasar depozitoları, grup Rezervasyonları için ek ödemeler, ilave yatak, kahvaltı, evcil hayvan, kabul edilen kartlar vb. hakkındaki) Platformumuzda, Hizmet Sağlayıcısı bilgileri sayfasında, rezervasyon işlemi sırasında, ek bilgilerde ve/veya onay e-postası veya talebinde (varsa) bulabilirsiniz.

2. Rezervasyonu iptal eder veya kullanmazsanız iptal/kullanılmayan rezervasyon bedeli ve iade, Hizmet Sağlayıcısının iptal/kullanılmayan rezervasyon koşullarına bağlı olacaktır.

3. Bazı Rezervasyonlar ücretsiz iptal edilemezken bazıları yalnızca belirli bir tarihe kadar ücretsiz iptal edilebilir.

4. Ön ödemeli bir Seyahat Deneyimi rezervasyonu (tüm fiyat bileşenleri ve/veya varsa depozito dahil) yaparsanız ve Hizmet Sağlayıcı, belirtilen tarihte ödemeyi tahsil edemezse önceden haber vermeksizin Rezervasyonu iptal edebilir. İptal etmeleri halinde, yaptığınız iade edilmez ödemeler yalnızca Hizmet Sağlayıcısının takdirine bağlı olarak iade edilebilir. Ödemenin zamanında yapılmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır (banka kartı, hesap kartı veya kredi kartı bilgileri doğru olmalı ve hesabınızda yeterli miktarda para bulunmalıdır).

5. Zamanında varamayacağınızı düşünüyorsanız lütfen Rezervasyonunuzu iptal etmemeleri için Hizmet Sağlayıcınızla iletişime geçin ve ne zaman varabileceğinizi onlarla paylaşın. Geç kalmanız halinde meydana gelebilecek sonuçlardan (ör. Rezervasyonunuzun iptali veya Hizmet Sağlayıcılarının alabileceği ücretler) sorumlu tutulamayız.

6. Rezervasyonu yapan kişi olarak gruptaki herkesin eylemlerinden ve davranışlarından (Seyahat Deneyimine ilişkin olarak) siz sorumlusunuz. Kişisel verilerini bize vermeden önce izinlerini almak da yine sizin sorumluluğunuzdadır.

Hizmet Sağlayıcısıyla İletişim

1. Hizmet Sağlayıcınızla iletişim kurmanıza yardımcı olabiliriz ancak size ait herhangi bir şeyi okuyacaklarını veya istediğinizi yapacaklarını garanti edemeyiz. Aslında onlarla iletişim kurmanız veya onların sizinle iletişim kurmaları, yasal işlem için herhangi bir nedeniniz olduğu anlamına gelmez.

Kabul edilemeyen davranışlar karşısındaki tedbirler

1. Rezervasyon yapmanızı durdurma, yapmış olduğunuz Rezervasyonları iptal etme ve/veya Platformumuzu, Müşteri Hizmetlerimizi ve/veya Hesabınızı kullanmanızı durdurma hakkımız vardır. Elbette bunu yalnızca bize göre iyi bir sebep olması halinde yaparız. Örneğin:

  • Dolandırıcılık veya kötüye kullanım
  • Değerlerimizle veya geçerli yasa ya da yönetmeliklerle uyumsuzluk
  • Bize, birlikte çalıştığımız şirketlere veya bu husustaki diğer kişilere karşı uygunsuz veya yasa dışı davranış (ör. şiddet, tehdit veya gizliliğin ihlali)

2. Sonuç olarak rezervasyonunuzu iptal edersek iadeye hak kazanamazsınız. (a) Geçerli yasalara aykırı olmadıkça ve/veya (b) dolandırıcılık ya da diğer yasa dışı faaliyetlerin tespitini veya önlenmesini engellemedikçe ya da zorlaştırmadıkça Rezervasyonunuzu neden iptal ettiğimizi size bildirebiliriz. Rezervasyonunuzu yanlışlıkla iptal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen Müşteri Hizmetleri ekibimizle iletişime geçin.

Sorumluluğun sınırlandırılması

1. Yalnızca bizim tarafımızdaki bir hatanın doğrudan sonucu olarak maruz kaldığınız maliyetlerden, zorunlu tüketici yasasının izin verdiği ölçüde sorumlu olacağız. Yani yasaların izin verdiği ölçüde, şunlar gibi hususlardan sorumlu olmayacağız:

  • Dolaylı kayıp veya hasar
  • Hizmet Sağlayıcısı hakkında hatalı bilgi
  • Hizmet Sağlayıcısının veya başka bir iş ortağının ürünü, hizmeti veya eylemi
  • E-posta adresindeki, telefon numarasındaki hata (bizim hatamız olmadıkça)
  • Mücbir sebep veya kontrolümüz dışında gelişen olay.

2. Bu Koşulları ve/veya Hizmet Sağlayıcısının koşullarını ihlal ederseniz yasaların izin verdiği ölçüde:

  • Sonuç olarak maruz kalacağınız hiçbir masraftan sorumlu olmayacağız
  • Herhangi bir iadeye hak kazanamayacaksınız.

3. Bu şartlarda yer alan hiçbir şey, (i) ölüme veya kişisel yaralanmaya yol açan ihmalimiz (veya Hizmet Sağlayıcısının ihmali) veya (ii) dolandırıcılık veya yalan beyan ile ilgili sorumluluğumuzu (veya Hizmet Sağlayıcısının sorumluluğunu) sınırlamaz.

4. Hizmet Sağlayıcılarının ürün ve hizmetleri hakkında vaatte bulunmayız (bu Koşullarda açıkça belirttiklerimizin haricinde). Doğru seçim(ler)i yapmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

5. Netleştirmek gerekirse: Bu Koşullardaki hiçbir şey, Hizmet Sağlayıcısı dışında hiçbir üçüncü tarafa herhangi bir şey için yetki vermez.

6. Hiçbir şirketin koşullarının geçersiz kılamayacağı haklarınızı garanti altına alan zorunlu tüketici koruma yasaları ve yönetmelikleri tarafından korunabilirsiniz. Bu durumda sorumluluğumuz yalnızca bu Koşullar tarafından değil, aynı zamanda geçerli tüm tüketici koruma yasaları ve yönetmelikleri tarafından da belirlenir.

www.fethiyetatilleri.com
[email protected]
Fethiye – Muğla
FethiyeTatilleri Blog Sayfası

Günübirlik Turlar

Tüm Hakları Saklıdır © 2020 – 2023 Fethiyetatilleri.com – Powered by 4treeWEB

blank

www.fethiyetatilleri.com
[email protected]
Fethiye – Muğla
Tüm Hakları Saklıdır © 2020 – 2023 Fethiyetatilleri.com – Powered by 4treeWEB
Tüm Hakları Saklıdır © 2020 – 2023 Fethiyetatilleri.com – Powered by 4treeWEB
Fethiye Tatilleri
Logo
Ürünleri Karşılaştır
 • Total (0)
Karşılaştır
0